Касаційна скарга і касація

Касація (касаційна скарга) - це оскарження, опротестування або скасування судового вироку у вищій судовій інстанції.

Касаційне оскарження рішень

Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Касаційна скарга повинна містити:

  • найменування суду, до якого подається скарга,
  • найменування особи, яка подала скаргу, її місце проживання або місце знаходження, його процесуальне становище у справі,
  • найменування інших осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місце знаходження,
  • вказівка на суди, які розглядають справу по першої, апеляційної, касаційної інстанції і зміст прийнятих ними рішень,
  • вказівка на судові постанови, які оскаржуються,
  • вказівка на те, в чому полягає допущене порушення норм права, що вплинуло на результат справи з приведенням обґрунтованих доводів,
  • прохання особи, яка подає скаргу.

Касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу або її представником (повноваження представника мають бути підтверджені довіреністю). До касаційної скарги додаються: засвідчені копії судових постанов, прийнятих у справі, копії за кількістю осіб, що беруть участь у справі, документ, що підтверджує сплату державного мита.

Строк розгляду касаційної скарги - не більше 1 місяця, якщо справа не була витребувана, 2 місяці - в разі витребування справи (не рахуючи часу з дня витребування справи до дня її надходження до суду касаційної інстанції).

Важливо розуміти, що грамотне складання та подання касаційної та апеляційної скарг, є суттєвим моментом при оскарженні рішень суду.

Є маса нюансів, на які слід звернути увагу при написанні апеляційної та касаційної скарг.

Адвокати нашої компанії допоможуть вам грамотно скласти касаційну скаргу і відстояти ваші права в судах вищих інстанцій у тому числі у Верховному Суді . Ми маємо досвід ведення гучних, складних і заплутаних справ.